Korup Motion


Resultater fra Korup Halvmarathon

Her finder du resultater fra tidligere år. Alle resultater er med forbehold om skrivefejl etc.

Mænd

Kvinder

År Navn Resultat

2017

Brian Schmidt

1:14:30

2016

Brian Schmidt

1:15:38

2015

Steffen Massaro

1:14:05

2014

Thorkild Sundstrup, OPI

1:14:21

2013

Hans Mårtensen

1:13:13

2012

Claus Sander Sørensen

1:13:38

2011

Ronni Hansen

1:11:55

2010

Finn Kaczmarek (OTK)

1:14:36

2009

Søren Kirketofte (Multiatleten)

1:15:11

2008

Torben Nielsen,Viking Atletik

1:10.:59

2007

Ronni Hansen, Adidas

1:11:53

2006

Ronni Hansen, Adidas/Sydbank

1:14:09

2005

Ronni Hansen, Team Adidas

1:13:46

2004

Alf Riisom, Multiatleten

1:14:08

2003

 Sune Therkildsen (OTK)

1.17.08

2002

 Rasmus Nielsen, Odense Atletik

1:10:12

2001

Mark Tune, Odense C

1:14:33

2000

Ronni Hansen, Team Adidas

1:08:57

1999

Henrik Lau, Løberen

1.12.26

1998

Ronni Hansen (Team Adidas)

1.09.41

1997

Ib Jensen (Fåborg Skiklub)

1.14.34

1996

Bent O. Petersen (HSOK)

1.13.25

1995

Helge Gommesen (Odense atletik)

1.10.48

1994

Torben Krone (Fjordager)

1.13.56

1993

Kristian Larsen (Fjordager)

1.14.50

1992

Allan Zachariasen

1.12.08

1991

Henrik Olsen (Årslev)

1.12.48

Navn Resultat

Sisse Simonsen, Multi atleten/newline

1:28:13

Tine Rosengreen Pallisgaard,Musklerogled.dk

 1.29.12

Tine Rosengreen Pallisgaard, Musklerogled.dk/Multiatleten

 1.26.02

Tine Rosengreen Pallisgaard, Multiatleten

1:30:07

Tine Rosengreen Pallisgaard

1:24:31

Tine Rosengreen Pallisgaard

1:25:39

Tine Rosengreen Pallisgaard

1:27:29

Tine Rosengreen Pallisgaard - Multiatleten

1:30.34

Sara Broholm (Multi Atleten)

1:32:47

Rachel Elliot, Team Kennet

1:26:14

Helene Pallesen, OTK

1:29:26

Anne Marie Jelsig

1:31:58

Anne Marie Jelsig

1:35:44

Anita Hansen, Team Mascot

1:35:21

Bolette Haals (OTK)

1.29.12

Bolette Haals

1:26:33

Lene Mandix Jørgensen (SG-Atletik)

1.30.22

Heidi Pedersen, SG Atletik

1.23.17

Heidi Pedersen SG Atletik

1.23.12

Lisbeth Sejersbøl, Herlufsholm

1.30.01

Anne B. Jørgensen

1.34.08

Aase Thomsen, Vejle I. F.

1.31.51

Sonja Jensen, Odense Atletik

1.32.08

Birgit Malling Wahlgren, OGF

1.34.59

Annette Bachmann

1.24.24

Maibritt Skipper, OTK

1.29.44

Anni Jepsen, Varde

1.25.55